Menü Kapat

Hivforumu.com‘a katılmak için ihtiyacınız olan her şeyi öğrenin. Hâlâ sorularınız varsa, geri dönün ve sabitlenmiş makalelere göz atın, yine de yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişim‘e geçin.

Burada hangi konuları sorabilirim ?

Başta HIV olmak üzere, ilaç, yaşam, hastalık, belirtiler, laboratuvar testleri gibi birçok sağlık konusunda bir çok soruyu sitemizden sorabilirsiniz.

Ne tür sorular sormaktan kaçınmalıyım ?

Sitemizin konusu haricinde site için uygun olmayan sorular, deneyimli topluluk üyeleri tarafından askıya alınabilir.
Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada aşırı sayıda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.
Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Forum kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir.
Foruma mesaj yazarken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir.
Forumlarda kişi veya firmaların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.
Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.
Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda gereksiz bir karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olaya düşmemek için forumun ARAMA özelliğini kullanınız.
Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazı yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. “Yardım”, “lütfen”, “acil”, “kişiye özel” gibi başlıklar derhal silinecektir.
Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Forum bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.
Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası, e-posta adresi v.b.)
Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.
Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalıdırlar. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.
Kategorilerde açtığınız konularda, daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.
Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz “düzenle” ile yazınızı düzeltebilirsiniz.
Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

Nasıl üye olabilirim ?

Sitemizde SORU SOR butonuna tıkladığınızda sizi ÜYE OLMAYA yönlendiren linkler çıkacaktır.

Kullanıcı adı, mail, parola, şifre gibi alanları basit bir şekilde doldurarak ücretsiz üye olabilirsiniz.

Siteniz ne kadar güvenilir ?

Sitemizde kurulan SSL güvenlik alt yapısının yanı sıra Anspress eklenti sistemi uygulanır. Tamamen gizli ve şifreli hesap açıp soru sorabilir, profil sayfanızı düzenleyebilirsiniz.

Bilgilerim Güvende mi ?

Bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemli. Hivforumu.com’u genel olarak hiçbir kişisel data bırakmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak kişisel bilgileriniz ile ilgili bazı detayları talep ettiğimiz durumlar şu şekildedir:

Üye olursanız

Soru sormak isterseniz

1. Tüm kişisel datanız bilgisayarınızı kapatmadan önce şifrelenir ve internet üzerinden aktarılır. Sitemiz tüm bilgilerinizi güvenle şifrelemek üzere 128 bit şifreleme ile `Secure Socket Layer? olarak adlandırılan SSL sertifikasını kullanır. Bilgileriniz başkaları tarafından görüntülenemez.

2. Farklı pencerelerle çalıştığımız için ya da kullandığınız browser her zaman SSL bağlantısını gösteren bir mesaj göstermiyorsa her pencerede şifrelemeyi göremeyebilirsiniz. Ancak, bilgilerinizin güvenli aktarımını görmek için Mouse üzerinde sağ klik yaparak, kaynak kodu göster? seçeneğini seçebilirsiniz.

3. Size ait tüm kişisel bilgileri internete bağlı olmayan bir bilgisayarda topluyoruz, bu sebeple size ait bilgilere bir model ağı üzerinden başka kişiler tarafından ulaşılması mümkün değildir.

4. Hesabınıza izinsiz erişimi engellemek ve kişisel bilgilerinizi güvende olmasını sağlamak için şifrenizi ve hesap detaylarınızı lütfen başkalarıyla paylaşmayınız.

Site yönetimi ile nasıl iletişime geçebilirim ?

Bizimle soru@hivforumu.com e-posta adresi yada Bize ulaşın sayfamız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.