Menü Kapat

LÜTFEN BU SİTEYİ KULLANMADAN ÖNCE BU KULLANIM ŞART VE KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUN.

Bu siteyi kullanarak, bu Hüküm ve Koşulları kabul ettiğinizi belirtmektesiniz. Bu Hüküm ve Koşulların tümünü kabul etmiyorsanız, bu siteyi kullanmayın!

HIV FORUMU bu Hüküm ve Koşulları herhangi bir zamanda revize edebilir ve güncelleyebilir. HIV FORUMU web sitesini (“HIV FORUMU Sitesi” veya “Site”) kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Site Tıbbi Tavsiye Vermez

HIV FORUMU tarafından oluşturulan veya HIV FORUMU’ün lisans verenlerinden alınan metin, grafik, resim ve diğer materyaller gibi HIV FORUMU Sitesinin içeriği ve HIV FORUMU Sitesinde bulunan diğer materyaller (topluca “İçerik”) yalnızca bilgi amaçlıdır. İçeriğin profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması amaçlanmamıştır. Tıbbi bir durumla ilgili sorularınız için daima doktorunuzun veya diğer kalifiye sağlık sağlayıcınızın tavsiyesine başvurun. HIV FORUMU Sitesinde okuduğunuz bir şey nedeniyle profesyonel tıbbi tavsiyeyi asla göz ardı etmeyin veya aramayı geciktirmeyin!

Tıbbi bir acil durumunuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal doktorunuzu veya 112’yi arayın. HIV FORUMU, Sitede bahsedilebilecek herhangi bir spesifik test, doktor, ürün, prosedür, görüş veya diğer bilgiyi önermez veya desteklemez. HIV FORUMU, HIV FORUMU yazarları, Sitede görünen diğer kullanıcılar veya Sitenin diğer ziyaretçileri tarafından sağlanan herhangi bir bilgiye güvenmenin riski yalnızca size aittir.

Çocukların Gizliliği

Biz çocukların gizliliğini korumayı taahhüt ediyoruz. Bu Sitenin 13 yaşın altındaki çocukları çekmek için tasarlanmadığını veya amaçlamadığını bilmelisiniz. 13 yaşın altındaki bir çocuk olduğunu gerçekten bildiğimiz herhangi bir kişiden kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplamıyoruz.

İçeriğin Kullanımı

Bu Sitede yayınlanan İçerik, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki telif hakkı yasalarıyla korunmaktadır. HIV FORUMU, materyalin sonunda bulunan telif hakkı bildirimini eklerseniz, yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için İçeriğin tek bir kopyasını görüntülemenize veya indirmenize izin verir, örneğin: “©2021, HIV FORUMU. Tüm hakları saklıdır” ve İçerikte yer alan diğer telif hakkı ve mülkiyet hakları bildirimleri. HIV FORUMU Sitesinde erişilebilen belirli yazılımların ve diğer öğelerin kullanımına ilişkin özel kurallar Sitenin başka bir yerine eklenebilir ve bu Şartlar ve Koşullara referans olarak dahil edilebilir.

İçeriğin mülkiyeti Sitemize veya lisans verenlerine aittir. İçeriğin bu Hüküm ve Koşullar tarafından açıkça izin verilmeyen her türlü kullanımı, bu Hüküm ve Koşulların ihlalidir ve telif hakkı, ticari marka ve diğer yasaları ihlal edebilir. İçerik ve diğer özellikler, Sitemizin editoryal takdirine bağlı olarak önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir veya sonlandırılabilir. Burada açıkça verilmeyen tüm haklar Sitemize ve lisans verenlerine aittir.

Bu Hüküm ve Koşullardan herhangi birini ihlal ederseniz, İçeriği kullanma izniniz otomatik olarak sona erer ve İçeriğin herhangi bir bölümünden yaptığınız tüm kopyaları derhal imha etmeniz gerekir.

HIV FORUMU ve Lisans Verenlerinin Sorumluluğu

HIV FORUMU Sitesini ve İçeriğini kullanmanın riski size aittir.

HIV FORUMU Sitesini kullanırken, bilgiler HIV FORUMU ve tedarikçilerinin kontrolü ve yetkisi dışında olabilecek bir ortam üzerinden iletilecektir. Buna göre, HIV FORUMU, HIV FORUMU Sitesinin kullanımıyla bağlantılı olarak iletilen herhangi bir verinin veya diğer bilgilerin gecikmesi, başarısızlığı, kesintisi veya bozulmasıyla ilgili veya bunlarla ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez.

HIV FORUMU Sitesi ve İçeriği “olduğu gibi” sağlanmaktadır. HIV FORUMU, LİSANS VERENLERİ VE TEDARİKÇİLERİ, YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN ÖLÇÜDE, YASAL VEYA ZIMNİ, YASAL VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE TÜM GARANTİLERİ REDDEDER, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, YASALARIN ZIMNİ HAKKIYLA SINIRLI OLMAMAKTADIR, VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, HIV FORUMU, lisans verenleri ve tedarikçileri aşağıdakiler hakkında hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez:

 1. HIV FORUMU Sitesinin veya Sitemizin kullanımı aracılığıyla sağlanan İçeriğin, yazılımın, bağlantıların veya iletişimlerin doğruluğu, güvenilirliği, eksiksizliği, güncelliği veya güncelliği.
 2. HIV FORUMU Sitesinde yer alan İçerikle ilgili olarak reçeteli ilaç ürünlerine ilişkin bilgilerin ifşa edilmesini veya herhangi bir yazılım aracının onaylanmasını veya uygunluğunu gerektiren herhangi bir hükümet düzenlemesinin yerine getirilmesi.

Hiçbir durumda, HIV FORUMU, lisans verenleri, tedarikçileri veya HIV FORUMU Sitesinde adı geçen herhangi bir üçüncü taraf, herhangi bir zarardan (bunlarla sınırlı olmamak üzere, tesadüfi ve sonuçsal zararlar, kişisel yaralanma/haksız ölüm, kayıp karlar veya bunlardan kaynaklanan zararlar dahil) sorumlu tutulamaz. Garanti, sözleşme, haksız fiil veya diğer herhangi bir yasal teoriye dayalı olsun veya olmasın, HIV FORUMU Sitesinin veya İçeriğin kullanılmasından veya kullanılamamasından kaynaklanan veri kaybı veya iş kesintisi) ve HIV FORUMU, lisans verenleri, tedarikçileri veya HIV FORUMU Sitesinde adı geçen herhangi bir üçüncü şahıs, bu tür zararların olasılığı konusunda uyarılır. HIV FORUMU, lisans verenleri, tedarikçileri, veya HIV FORUMU Sitesinde adı geçen herhangi bir üçüncü şahıs, Siteyi, İçeriği veya Genel Alanları (aşağıda tanımlandığı gibi) kullanmanız veya yanlış kullanmanızdan kaynaklanan ölüm dahil herhangi bir kişisel yaralanmadan sorumlu değildir. Siteyi, herhangi bir İçeriği veya Genel Alanları kullanımınızla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir hak talebi, bu tür bir eyleme yol açan olayın meydana geldiği tarihten itibaren bir (1) yıl içinde yapılmalıdır. Bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki çözümler münhasırdır ve bu Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilenlerle sınırlıdır. veya Kamusal Alanlar, bu tür bir eyleme neden olan olayın meydana geldiği tarihten itibaren bir (1) yıl içinde getirilmelidir. Bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki çözümler münhasırdır ve bu Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilenlerle sınırlıdır. veya Kamusal Alanlar, bu tür bir eyleme neden olan olayın meydana geldiği tarihten itibaren bir (1) yıl içinde getirilmelidir. Bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki çözümler münhasırdır ve bu Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilenlerle sınırlıdır.

Kullanıcı İçeriği ve Gönderiler

Sitemize gönderdiğiniz kişisel bilgiler, HIV FORUMU Gizlilik Politikası’na tabidir. Bu Sözleşme ile HIV FORUMU Gizlilik Politikası arasında bir tutarsızlık olması durumunda, bu Sözleşme geçerli olacaktır.

Site, bloglar, ilaç bilgilerinin kullanıcı incelemeleri, Doktor Rehberindeki kullanıcı incelemeleri vb. dahil olmak üzere işlevsellik ve diğer etkileşimli alanları içerir  . (topluca “Genel Alanlar”), kullanıcıların yorumlar, resimler, sorular, incelemeler ve diğer materyaller (“Kullanıcı İçeriği”) dahil olmak üzere içerik ve diğer bilgileri yayınlamasına veya yüklemesine izin verir. Kullanıcılar ayrıca Facebook, Twitter, YouTube, Instagram ve Pinterest (topluca “Sosyal Medya Platformları”) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sosyal medya platformlarında ve markalı hashtag’lerde resmi marka varlığımız aracılığıyla Kullanıcı İçeriği yükleyebilir. Herhangi bir tarafın haklarını ihlal eden herhangi bir iletişimi veya Kullanıcı İçeriğini Genel Alanlara veya Sosyal Medya Platformlarına göndermeyeceğinizi, yüklemeyeceğinizi veya iletmeyeceğinizi kabul etmektesiniz. Genel Alanlara veya Sosyal Medya Platformlarına iletişimler veya Kullanıcı İçeriği göndererek, bu Hüküm ve Koşullara ve bizim gibi diğer geçerli politikalara uymayı kabul edersiniz. HIV FORUMU, bu Hüküm ve Koşulları veya Soru ve Cevap Yönergelerimiz gibi diğer politikalarımızı ihlal ettiğini düşündüğümüz Kullanıcı İçeriği de dahil olmak üzere, Kullanıcı İçeriğini herhangi bir nedenle kaldırma hakkını saklı tutar. Genel Alanlara veya Sosyal Medya Platformlarına herhangi bir iletişim veya Kullanıcı İçeriği göndererek, bu tür bir gönderimin tüm amaçlar için gizli olmadığını kabul edersiniz. Sitemizin herhangi bir Sosyal Medya Platformunun işleyişinden, kullanım koşullarından veya politikalarından sorumlu olmadığını belirtmek önemlidir. Herhangi bir Sosyal Medya Platformunu kullanmadan önce, gizlilik politikası da dahil olmak üzere kullanım koşullarını ve politikalarını gözden geçirmelisiniz.

Bir Genel Alana veya Sosyal Medya Platformuna Kullanıcı İçeriği gönderir veya iletirseniz, Sitemize e-posta ile (“İletişim” sayfasında listelenen e-posta adresleri dahil olmak üzere) herhangi bir iletişim göndermeyeceğinizi veya iletmeyeceğinizi kabul edersiniz. veya herhangi bir tarafın haklarını ihlal eden veya ihlal eden içerik. Sitemize e-posta ile herhangi bir iş bilgisi, fikir, konsept veya buluş gönderirseniz, bu gönderimin tüm amaçlar için gizli olmadığını kabul edersiniz.

Bir Genel Alana veya Sosyal Medya Platformuna Kullanıcı İçeriği gönderir veya iletirseniz veya Sitemize e-posta yoluyla herhangi bir iş bilgisi, fikir, kavram veya buluş gönderirseniz , otomatik olarak bu tür içeriğin veya fikrin sahibinin mülkiyet, Sitemize açıkça telif ücretsiz, daimi, geri alınamaz, dünya çapında, münhasır olmayan, tamamen alt lisans verilebilir bir hak ve kullanım, çoğaltma, türev eserler oluşturma, değiştirme, uyarlama, yayınlama, düzenleme, tercüme etme, dağıtma, gerçekleştirme, gerçekleştirme, ve bu tür gönderileri veya Kullanıcı İçeriğini şu anda bilinen veya bundan sonra geliştirilecek herhangi bir medya veya ortamda veya herhangi bir biçimde, formatta veya forumda kamuya açık şekilde sergilemek. HIV FORUMU, haklarını birden çok alt lisans katmanı aracılığıyla alt lisans verebilir. Herhangi bir ticari bilgiyi, fikri, kavramı veya buluşu özel veya tescilli tutmak istiyorsanız, bunları Genel Alanlara veya Sosyal Medya Platformlarına veya Sağlık Sözlüğe e-posta ile göndermeyin. Her e-postayı zamanında yanıtlamaya çalışıyoruz, ancak bunu her zaman yapamıyoruz.

Kullanıcı Gönderimleri – Resim, Video, Ses Dosyaları, Yorum, Soru vb.

HIV FORUMU Sitesine veya bir Sosyal Medya Platformuna yalnızca kendi çektiğiniz veya iletme ve lisanslama konusunda tüm haklara sahip olduğunuz ve  ticari marka, telif hakkı, gizlilik veya başka herhangi bir kişinin diğer hakları. Ünlülerin fotoğrafları veya videoları ile çizgi film veya komik görüntülerin telif hakkı genellikle sahibine aittir.

Gizliliğinizi korumak için , sizin veya başka birinin Kişisel Tanımlanabilir Bilgilerini (ad, telefon numarası, e-posta adresi veya web sitesi URL’si gibi) içeren hiçbir medyayı göndermeyeceğinizi kabul edersiniz  . Başkalarının resim veya video gibi ortamlarını izinleri olmadan yüklemek kesinlikle yasaktır.

HIV FORUMU Sitesine veya bir Sosyal Medya Platformuna herhangi bir medya yükleyerek, bu katkıyı yapmak ve burada açıklanan hakları vermek için medyanızda görünen tüm kişilerin iznine sahip olduğunuzu garanti edersiniz. Açık izniniz olmadıkça asla başka birinin resmini veya videosunu paylaşmayın.

Nefret, suistimal, saldırgan görüntü veya davranış, müstehcenlik, pornografi, müstehcenlik veya yürürlükteki yasa veya yönetmelikler uyarınca herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluğa yol açabilecek herhangi bir materyal içeren herhangi bir türde medya yüklemek kesinlikle yasaktır.  bu Hüküm ve Koşullar, HIV FORUMU Reklam Politikası  veya  HIV FORUMU Gizlilik Politikası ile çelişebilir  .

Yazılım virüsleri veya herhangi bir bilgisayar yazılımının veya bu Web sitesinin işlevselliğini kesintiye uğratmak, yok etmek veya sınırlamak için tasarlanmış başka herhangi bir bilgisayar kodu , dosyası veya programı içeren herhangi bir materyali karşıya yüklemeyeceğinizi kabul etmektesiniz .

HIV FORUMU Sitesine veya bir Sosyal Medya Platformuna fotoğraf veya video gibi herhangi bir medya yükleyerek: (a) Sitemize kalıcı, geri alınamaz, münhasır olmayan, dünya çapında, telifsiz, tamamen alt lisanslanabilir bir hak ve kullanım, kopyalama, yazdırma, kamuya açık görüntüleme, çoğaltma, değiştirme, yayınlama, postalama, iletme, türev çalışmalar oluşturma lisansı veriyorsunuz. medyadan ve medyada yer alan herhangi bir materyalden ve medyadan dağıtmak; (b) gönderilen medyada resmi bulunan herhangi bir kişinin (veya reşit değilse, ebeveyni/yasal vasisi) Sitemizi kullanma, kopyalama, yazdırma, kamuya açık olarak görüntüleme, çoğaltma, değiştirme, yayınlama, yayınlama, iletme, medyadan ve bu tür ortamlarda yer alan herhangi bir materyalden türetilmiş çalışmalar oluşturmak ve bunları dağıtmak; ve (c) Sitemize ve bağlı şirketlerini, yöneticilerini, memurlarını ve çalışanlarını tazmin etmeyi ve avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere her türlü iddia ve masraftan onları masun tutmayı kabul edersiniz,

HIV FORUMU, siteye gönderilmeden önce tüm medyaları inceleme ve herhangi bir medyayı herhangi bir nedenle, herhangi bir zamanda, önceden haber vermeksizin, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak kaldırma hakkını saklı tutar.

Şifreler

HIV FORUMU, bilgileri kaydetmenize ve saklamanıza izin veren çeşitli araçlara sahiptir. Yetkisiz kişilerin HIV FORUMU parolalarınıza veya hesaplarınıza erişmesini önlemek için tüm makul adımları atmak sizin sorumluluğunuzdadır. (1) oturum açma adının, ekran adının ve parolaların yayılmasını ve kullanımını kontrol etmek; (2) HIV FORUMU hesabınızın ve parolanızın erişimini ve kullanımını yetkilendirin, izleyin ve kontrol edin; (3) Hesabınızın veya parolanızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız veya parolayı devre dışı bırakmanız için başka bir neden varsa, derhal Sitemizi bilgilendirin. Bize e-posta göndermek için sitemizin her sayfasının altında bulunan “İletişim” bağlantılarını kullanın. Sitemize ve Sitenin işleyişinde yer alan diğer tüm kişi veya kuruluşlara iletme, izleme, geri alma, saklama, ve bilgilerinizi Sitenin işleyişi ile bağlantılı olarak kullanın. HIV FORUMU, gönderdiğiniz herhangi bir bilgi veya HIV FORUMU araçları ve hizmetleri kullanılarak iletilen veya alınan bilgilerin sizin veya üçüncü tarafların kullanımı veya kötüye kullanımı için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmez ve kabul etmez.

Kullanıcı İçeriği Yönergeleri

Kullanıcı İçeriğini bloglar veya sözük gibi bir Genel Alanda kullanır veya burada yayınlarsanız veya herhangi bir Sosyal Medya Platformunda yayınlarsanız, kendi iletişimlerinizden, bu iletişimleri yayınlamanın sonuçlarından ve bunlara güvenmenizden yalnızca siz sorumlusunuz. Genel Alanlarda veya Sosyal Medya Platformlarında bulunan herhangi bir iletişim. HIV FORUMU ve lisans verenleri, Genel Alanlarda veya Sosyal Medya Platformlarında herhangi bir iletişimin sonuçlarından sorumlu değildir. Kendinizi tehdit altında hissettiğiniz veya başka birinin tehlikede olduğuna inandığınız durumlarda, derhal yerel kolluk kuvvetlerinize başvurmalısınız. Tıbbi bir acil durumunuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal doktorunuzu veya 112’yi arayın.

Genel Alanları ve Sosyal Medya Platformlarını kullanmanıza izin verildiğini göz önünde bulundurarak, aşağıdaki eylemlerin bu Hüküm ve Koşulların esaslı ihlalini teşkil edeceğini kabul etmektesiniz:

 1. Yerel, eyalet, ulusal veya uluslararası yasaları ihlal eden herhangi bir amaçla bir Kamusal Alan veya Sosyal Medya Platformu kullanmak;
 2. Başkalarının fikri mülkiyet haklarını veya başkalarının gizlilik veya tanıtım haklarını ihlal eden materyal yayınlamak;
 3. Sitemizin kendi takdirine bağlı olarak belirlediği diğer herhangi bir kişi veya kuruluşa yasa dışı, müstehcen, küçük düşürücü, tehdit edici, taciz edici, küfürlü, iftira niteliğinde, nefret dolu veya utanç verici materyaller göndermek;
 4. İş ilanları veya talepler yayınlamak;
 5. Bir uyarı aldıktan, normal diyalog akışını bozmaya devam ettikten veya tartışılan konuyla ilgili olmayan yorumlar yayınladıktan sonra (tartışmanın serbest biçimli olduğu açık değilse);
 6. Zincirleme mektuplar veya piramit şemaları göndermek;
 7. Başka bir kişinin kimliğine bürünmek;
 8. Virüsleri veya diğer zararlı bilgisayar kodlarını dağıtmak;
 9. Yorum göndermek veya görüntülemek için kimlikleri olmadan, e-posta adresleri de dahil olmak üzere başkaları hakkında bilgi toplamak, kazımak veya başka şekilde toplamak;
 10. Başka herhangi bir kişi veya kuruluşun kimliğinizi yorum göndermek veya görüntülemek için kullanmasına izin vermek
 11. Aynı notu birden fazla göndermek veya “spam” yapmak; veya
 12. Başka herhangi bir kişinin Kamusal Alanı, Sosyal Medya Platformunu veya Siteyi kullanmasını veya bunlardan yararlanmasını kısıtlayan veya engelleyen veya Sitemizin kararına göre Sitemizi veya herhangi bir müşterisini veya tedarikçisini herhangi bir yükümlülüğe veya zarara maruz bırakan başka herhangi bir davranışta bulunmak her türden.

Sitemizde yayınlanan soru ve cevaplar ayrıca HIV FORUMU Soru ve Cevap Yönergelerine tabidir .

HIV FORUMU Aşağıdakilerden Herhangi birini veya Tümünü Yapma Hakkını Saklıdır (ancak Zorunlu Değildir):

 1. Genel sohbet odalarındaki diyaloğu kaydetmek.
 2. Bir iletişimin/iletilerin bu bölümün koşullarına uymadığı/uymadığı yönündeki bir iddiayı araştırmak ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak iletişim(ler)in kaldırılmasını talep etmek.
 3. Kötüye kullanım amaçlı, yasa dışı veya rahatsız edici olan ya da başka bir şekilde bu Hüküm ve Koşullara uymayan iletişimleri kaldırmak.
 4. Bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir ihlali üzerine bir kullanıcının herhangi bir veya tüm Genel Alanlara ve/veya HIV FORUMU Sitesine erişimini sonlandırmak.
 5. Genel Alanlarda veya bir Sosyal Medya Platformunda herhangi bir iletişimi izleyin, düzenleyin veya ifşa etmeyin.
 6. HIV FORUMU Sitesinde yayınlanan tüm iletişim(ler)i, bu iletişim(ler)in bu standartları ihlal edip etmediğine bakılmaksızın düzenleyin veya silin.

HIV FORUMU veya lisans verenlerinin, yukarıda belirtilen faaliyetlerin yerine getirilmesi veya gerçekleştirilmemesi nedeniyle HIV FORUMU Sitesinin kullanıcılarına veya başka herhangi bir kişi veya kuruluşa karşı hiçbir yükümlülüğü veya sorumluluğu yoktur.

Reklamlar, Aramalar ve Diğer Sitelere Bağlantılar

HIV FORUMU, üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar sağlayabilir. HIV FORUMU ayrıca girdiğiniz arama terimlerine öncelikli yanıtlar olarak belirli siteleri seçebilir ve HIV FORUMU, reklam verenlerin reklamlar veya sponsorlu içerikle belirli arama terimlerine yanıt vermesine izin vermeyi kabul edebilir. HIV FORUMU, herhangi bir üçüncü taraf web sitesindeki içeriği önermez ve desteklemez. HIV FORUMU, bağlantılı üçüncü şahıs sitelerinin, HIV FORUMU Sitesi içinde çerçevelenen sitelerin, arama sonuçları olarak sağlanan üçüncü şahıs sitelerinin veya üçüncü şahıs reklamlarının içeriğinden sorumlu değildir ve bunların içeriği veya doğruluğu ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmaz. Üçüncü taraf web sitelerini kullanımınızın riski size aittir ve bu tür sitelerin kullanım şart ve koşullarına tabidir. HIV FORUMU, HIV FORUMU Sitesinde reklamı yapılan herhangi bir ürün, hizmet veya tedaviyi onaylamaz. Daha fazla bilgi için, okuyun Reklam Politikası.

Tazminat

Sitemiz, memurlarını, direktörlerini, çalışanlarını, acentelerini, lisans verenlerini ve tedarikçilerini herhangi bir iddia, eylem veya talep, yükümlülük ve uzlaşma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere makul yasal ve muhasebe ücretleri dahil olmak üzere bunlara karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve tutmayı kabul edersiniz. (a) Siteyi kullanımınız, (b) yayınladığınız veya yüklediğiniz herhangi bir Kullanıcı İçeriği, (c) herhangi bir Kullanıcı İçeriğini kullanmanız veya bunlara güvenmeniz veya (d) bu Koşulları ihlal etmenizden kaynaklanan veya bunlardan kaynaklandığı iddia edilen ve Koşullar.

Genel

HIV FORUMU, Türkiye, İstanbulda bulunmaktadır. HIV FORUMU ve HIV FORUMU diğer sosyal medya hesapları, İçeriğindeki herhangi bir Sitenin uygun olduğu veya Türkiye dışında indirilebileceği konusunda hiçbir iddiada bulunmaz. İçeriğe erişim, belirli kişiler veya belirli ülkelerde yasal olmayabilir. HIV FORUMU Ağına Türkiye dışından erişirseniz, bunun riski size ait olmak üzere yaparsınız ve yargı bölgenizdeki yasalara uymaktan sorumlusunuz.

Aşağıdaki hükümler, bu Sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesinden veya feshedilmesinden sonra da geçerliliğini korur: Sorumluluk, Kullanıcı Gönderimleri görüntü, video, ses dosyaları, tazminat, yargı Yetkisi ve sözleşmenin Tamamı.

Yargı yetkisi

HIV FORUMU ile herhangi bir anlaşmazlık için veya herhangi bir şekilde HIV FORUMU Sitesini kullanımınızla ilgili münhasır yargı yetkisinin Türkiye mahkemelerinde olduğunu açıkça kabul edersiniz ve ayrıca mahkemelerde kişisel yargı yetkisinin kullanılmasını kabul eder ve açıkça rıza gösterirsiniz. HIV FORUMU veya bağlı kuruluşları, yan kuruluşları, çalışanları, yüklenicileri, memurları, yöneticileri, telekomünikasyon sağlayıcıları ve içerik sağlayıcılarını içeren herhangi bir iddia dahil olmak üzere, bu tür herhangi bir anlaşmazlıkla bağlantılı olarak Türkiye devletinin.

Bu Hüküm ve Koşullar, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın, Türkiye Devletinin dahili maddi kanunlarına tabidir. Bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir hükmü, yetkili yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkeme tarafından geçersiz bulunursa, bu hükmün geçersizliği, bu Hüküm ve Koşulların geri kalan hükümlerinin geçerliliğini etkilemeyecek ve tam olarak yürürlükte kalacaktır. Bu Hüküm ve Koşullardan herhangi birinden feragat edilmesi, söz konusu hüküm veya koşul veya başka herhangi bir hüküm veya koşuldan daha ileri veya devam eden bir feragat olarak kabul edilmeyecektir.

İhbar ve Kaldırma Prosedürleri; ve Telif Hakkı Temsilcisi

Sitede veya Siteden erişilebilen herhangi bir materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız,Sitemizin telif hakkı temsilcisiyle (aşağıda belirtilmiştir) iletişime geçerek ve aşağıdaki bilgileri sağlayarak bu materyallerin (veya bunlara erişimin) bu web sitesinden kaldırılmasını talep edebilirsiniz:

 1. İhlal edildiğini düşündüğünüz telif hakkı alınmış çalışmanın tanımı. Lütfen çalışmayı tanımlayın ve mümkünse çalışmanın yetkili bir sürümünün bir kopyasını veya konumunu (ör. URL) ekleyin.
 2. Hak ihlalinde bulunduğunu düşündüğünüz materyalin tanımı ve konumu. Lütfen materyali tanımlayın ve bize materyalin URL’sini veya materyali bulmamızı sağlayacak diğer ilgili bilgileri sağlayın.
 3. Adınız, adresiniz, telefon numaranız ve (varsa) e-posta adresiniz.
 4. Şikayet edilen malzemelerin telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan.
 5. Sağladığınız bilgilerin doğru olduğunu ve “yalan beyanda bulunma cezası altında” telif hakkı sahibi olduğunuzu veya telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuzu belirten bir beyan.
 6. Telif hakkı sahibinin veya yetkili temsilcisinin imzası veya elektronik eşdeğeri.

Sitemizin bu web sitesiyle ilgili telif hakkı sorunları temsilcisi aşağıdaki gibidir:

HIV FORUMU
Bursa, Türkiye
soru@hivforumu.com

Telif hakkı sahiplerinin haklarını korumak amacıyla, HIV FORUMU, uygun durumlarda, Sitenin abonelerinin ve tekrar ihlal eden hesap sahiplerinin fesih edilmesi için bir politika yürütür.

Sözleşmeyi Tamamla

HIV FORUMU, Sitesinde belirli bir “yasal bildirimde” açıkça belirtilmediği sürece, bu Hüküm ve Koşullar ve  HIV FORUMU Gizlilik Politikası  , HIV FORUMU Sitesinin ve İçeriğinin kullanımıyla ilgili olarak siz ve HIV FORUMU arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur.

İşbirliğiniz için teşekkürler. Çalışmayan bağlantıların raporları da dahil olmak üzere bu web sitesiyle ilgili sorular veya yorumlar, İletişim Formumuz kullanılarak gönderilmelidir.

HIV FORUMU: Çalışmayan bağlantıların raporları da dahil olmak üzere HIV FORUMU web sitesiyle ilgili sorular veya yorumlar,HIV FORUMU çevrimiçi web formumuz aracılığıyla e-posta ile yönlendirilmelidir. HIV FORUMU Üye Hizmetleri. Her e-postayı zamanında yanıtlamaya çalışıyoruz, ancak yoğunluk nedeniyle bunu her zaman yapamayabiliriz.

HIV FORUMU Soru ve Cevap Yönergeleri

HIV FORUMU sitesine bir soru sorarak, HIV FORUMU Hüküm ve Koşullarını ve aşağıdaki soru ve cevap yönergeleri kabul etmiş olursunuz :

 1. Soru ve Cevabınız, sağlayıcıyla olan kendi deneyiminizi içermeli ve başka birinden duyduklarınıza dayanmamalıdır;
 2. Soru ve Cevabınız, kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgiyi veya başkalarıyla paylaşmanıza izin verilmeyen herhangi bir gizli, ayrıcalıklı veya başka bilgiyi (sözleşmeye dayalı veya ifşa etmeme yükümlülükleriyle korunan bilgiler dahil) içermemelidir;
 3. Soru ve Cevabınız, herhangi bir semptomunuz, herhangi bir tıbbi teşhis veya aldığınız herhangi bir reçete ile ilgili ayrıntılar gibi herhangi bir tıbbi veya sağlık durumunuzla ilgili herhangi bir bilgi içermemelidir;
 4. Soru ve Cevabınız, sağlayıcı hakkındaki kişisel görüşünüzü ve/veya doğru ve doğru olan herhangi bir olgusal ifadeyi içermelidir;
 5. Soru ve Cevabınız, yasa dışı, müstehcen, karalayıcı, tehdit edici, taciz edici, küfürlü, iftira niteliğinde veya herhangi bir kişi veya kuruluş için nefret uyandıran içerik içermemelidir (HIV FORUMU tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak belirlenir);
 6. Soru ve Cevabınız reklam veya talep içermemelidir;
 7. Soru ve Cevabınız, “spam” veya kullanıcılarımızın HIV FORUMU Sitesiyle ilgili deneyimini önemli ölçüde azaltan diğer içeriği içermemelidir.
 8. Soru ve Cevabınız, başka herhangi bir kişi veya kuruluşun gizliliğini, tanıtımını, fikri mülkiyetini veya diğer haklarını ihlal etmemelidir.

HIV FORUMU, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, bu yönergelere veya HIV FORUMU Hüküm ve Koşullarında belirtilen koşullara uymayan incelemeleri kaldırma hakkını saklı tutar .